ÖKO feladatok élményekkel

Ökoiskolaként nagyon fontos lépéseket teszünk nap, mint nap környezetünk védelme érdekében. Alsó tagozaton nem csak szelektíven gyűjtjük a hulladékot és öko-őrjárattal vigyázunk az energitakarékosságra, de számos programmal is alátámasztjuk mindezek fontosságát.
Ilyen volt az az öko-foglakozás is, mely a közelmúltban zajlott. A legkisebbek 4 csoportban dolgozták fel a papír, műanyag, üveg, fém hulladékok gyűjtését. Minden csoportnak ki kellett válogatni a saját csomagolását és miután megbeszélték, hogy kinek mi tartozik a témakörébe, választhatott minden gyerek egy terméket, aminek a csomagolását be kellett hoznia másnapra. A behozott hulladékokat elhelyezték a saját készítésű szelektív-hulladékgyűjtő dobozaikba. Majd a program befejezése egy közös kupak-bedobás volt az iskola előtt elhelyezett szív-gyűjtőbe. Élményekkel teli élvezetes program volt!

További képek itt