Olvasni jó!

Iskolánk 3.a osztálya Bálint Judit osztályfőnök kíséretében október 11-én ellátogatott a József Attila Könyvtárba.
Az intézményben két kedves könyvtáros hölgy fogadta őket, Pokornyi Orsolya és Törökné Antal Mária személyében.
A gyerekek megismerkedhettek a könyvtárhasználattal, a könyvtár részlegeivel, megtanulták, mi az az őrjegy, a nagy Betűfalon keresztül és a Nagykönyv megismerése után eljuthattak a Gyermekkönyvtár kincseihez.
A szakirodalom és a szépirodalom fogalmainak tisztázása után egy rejtvényt is sikeresen megoldottak. Jutalmul Marcsi néni élőszavas meséjét hallgathatták meg.
A program zárásaként a 3.a osztály minden tanulója ingyenesen beiratkozott a könyvtárba (aki még ezidáig nem volt tag) és kölcsönözhetett egy könyvet.
Köszönik szépen Orsi néni és Marcsi néni vidám, érdekes munkáját, nagyon sokat tanultak a könyvtári életről.
Ezután minden hónapban részt fognak venni egy könyvtári foglalkozáson és természetesen könyvet is kölcsönöznek majd, hiszen „olvasni jó”.

Képek itt