Mesemaraton alsósainknak

A mesék, a meseolvasás varázslatossága elevenedett meg az alsós kisdiákok számára az őszi szünet előtti utolsó napon a Tehetséggondozó teremben.
Az ötlet, hogy egy teljes napon át olvassanak és hallgassanak a gyerekek meséket, egy diavetítő segítségével valósult meg. Ennek a retro eszköznek a képi megjelenítésével és Gálosfai Tímea intézményvezető-helyettes tolmácsolásában elevenedett meg Bogyó és Babóca, a kis Vuk, vagy Maugli története. A mozgással kísért mesehallgatás juttatta el a kicsiket olyan élményekhez, mely sajnos nagyon sok családban már elfeledett. Pedig a meseolvasás tanítja a gyermeket, fejleszti logikai gondolkodását és kommunikációs készségét, segít az alkalmazkodásban, a koncentrációban és egymásra hangolja az embereket.
Varázslatos nap volt, mely nagy élményekkel, vidámsággal és az „Ugye lesz ilyen máskor is?!” igényével zárult.

A galéria itt tekinthető meg