Fecskeavató elsőseinknek

Elérkezett a nagy nap a legifjabbak számára. A hagyományoknak megfelelően iskolánk tanulóivá avattuk fel kis fecskéinket, melyre az idén október 20-án került sor.
Az ünnepi műsort iskolánk negyedikesei készítették, akik nagy-nagy izgalommal tanulták a prózai szerepeket, az éneket és a táncot is. Az avatóünnepség kiemelkedő része volt az elsősök próbatétele, majd az eskü és azaz esemény is, amikor felvették iskolánk pólóját. Ez utóbbit a diákönkormányzat biztosította a kicsiknek.
Ezt követően kezet fogtak az igazgató bácsival, aki így teljes jogú Petőfi iskolássá fogadta őket.
A napnak ezzel még nem volt vége!
A negyedik osztályosok szülei az ebédlőben „fecskecsipegetőre” várták az apróságokat, ahol sok-sok finomsággal lepték meg az elsősöket.
Köszönet az esemény lebonyolításáért a 4. évfolyamnak, tanítóiknak és a szülői közösségnek!

A képeket itt lehet megtekineni