Szüreti kavalkád

Hagyományápolás, tapasztalatokon keresztüli tanulás és élményekkel teli szórakozás. Ezekkel a célokkal került megszervezésre október 6-án, szerda délután a SZÜRETI KAVALKÁD, melyen valamennyi alsós osztály tanulói részt vettek. 9 állomás várta gazdag programokkal a gyerekeket.
A szőlőszemezés célja a régi darálás szokásának felelevenítése volt, melyet az igazi szőlőprésbe történő helyezés és a préselés követett. A must kicsit savanykás volt ugyan, de mi készítettük. A hangulat tovább fokozódott a szőlőegyensúlyozás, a szőlő-ujjfestés alkalmával, de a meseolvasás, a puzzle kirakása vagy a termésdobálás is gyermekzsivajtól volt hangos. A legnagyobb vidámság a tornateremből hallatszott ki, ahol a gyerekek hatalmas lendülettel szedték a szétszóródott őszi leveleket, no és táncoltak, mint régen a szüreti mulatságban, illetve játszották el a Lipem lopom a szőlőt… népi játékot.
Fergeteges és vidám hangulatú délután volt! Köszönjük tanító nénik!

Képek a kavalkádról itt!