Mesebeli gyerekkönyvtár

Iskolánk 6.a osztályos tanulói 10.01-jén a városi gyerekkönyvtárba látogattak, ahol Marcsi néni, Törökné Antal Mária foglalkoztatta a gyerekeket.

A gyerekkönyvtár küszöbét átlépve, diákjaink egy mesebeli világban találták magukat. Marcsi néni mesébe illően tárta fel előttünk a könyvtár múltjának rejtelmeit. A gyerekek a terem adottságait tudásuk és olvasottságuk alapján fedezhették fel. Minden egyes jó válasz egy következő, izgalmas, és nem utolsó sorban látványos állomáshoz vezetett, mint például a kortárs gyermekirodalmi szerzőket bemutató olvasótér, vagy a meseszereplőkkel és helyszínekkel ellátott mesesarok.
A próbatételek teljesítése után a méltó jutalom sem maradt el. Hőseink 1-1 párnán megpihenve, csillogó szemmel hallgatták Marcsi néni felolvasását és könyvajánlását, amely valójában segítség volt az irodalmi házi dolgozat elkészítéséhez.
A sikeres kaland végén pár diákunk kikölcsönzött könyvvel távozott.

Köszönjük szépen a mesebeli élményt Marcsi néninek!

További képek itt