A Magyar Diáksport Napja a felső tagozaton

Iskolánk szeptember 24-én a Magyar Diáksport Napját tematikus tanítási nappal ünnepelte. A reggeli közös iskolai papírgyűjtés után a diákönkormányzat elnöke, Bognár Petra és patronáló pedagógusa, Juhász Veronika a diákévet iskolagyűlés keretében megnyitotta. A diákvezető bemutatta a felsős DÖK megválasztott képviselőit, majd ismertette a tematikus tanítási nap forgatókönyvét. Az iskolagyűlést három tanítási óra követte, majd a 4-6. órában a Duna-parton sportolt a felső tagozat. A 8.a, 8.b és 8.c osztály izgalmas akadályversenyt szervezett az 5-7. évfolyamos tanulók számára. A nyolcadikosok a sportprogramot osztályok közötti vetélkedő formájában hirdették meg, melyhez menetlevelet is kértek. A menetlevelek kezelése a DÖK képviselők feladata volt. Az iskolába visszaérve Petra összegyűjtötte az eredménylapokat, majd a pontok összesítését követően az iskolarádión keresztül kihirdette az eredményeket.


A papírgyűjtésben a felsősök közül a 8.b és a 8.a osztály volt a leghatékonyabb, mindkét osztály hatalmas mennyiséget gyűjtött. Az akadályversenyen az 5.b osztály volt a legügyesebb. Az osztályok közötti pontversenyben valamennyi felsős osztály megkapta a szervezésért és a részvételért járó pontokat. Köszönjük a lelkes szervezést, az aktív részvételt és gratulálunk az eredményekhez!

Galériánkban sok-sok fotó található


A részletes felsős eredmények:

 

Papírgyűjtés

Akadályverseny

8.b – 925 kg

5.b – I. hely

8.a – 905 kg

6.a – II. hely

7.a – 370 kg

5.a – III. hely

7.b – 270 kg

7.a – IV. hely

5.a – 120 kg

7.b – V. hely

6.a – 101 kg

6.b – VI. hely

5.b – 93 kg

8.a - szervező

6.b – 81 kg

8.b - szervező

8.c – ---

8.c - szervező

 

Végre újból papírgyűjtés! (További képek itt)

Bognár Petra (8.A) - iskolánk városi DÖK-képviselője
(További képek itt)

Akadályverseny a Duna-parton (További képek itt)