Csodaszarvas közösségi alkalom, Balatonfenyves

Húsz petőfis kapott lehetőséget idén arra, hogy a Csodaszarvas program keretén belül ingyenesen tölthessen el öt napot Balatonfenyvesen. A hetedikesekből és nyolcadikosokból álló csapat felejthetetlen élményeket szerzett, és mindenki kellemes környezetben vészelhette át a tikkasztó kánikulát.

balatonf honlap

További képekért kattintson a fotóra kérem! 

Napi ötszöri étkezés várta a gyerekeket az ifjúsági tábor komplexumában, ahol négyágyas, akár Balatonra néző szobákban lakhattak a gyerekek. A közösségi alkalom alapvető célja a közösségépítés és saját magunk megismerése volt. Ennek keretein belül a gyerekek számos programon vehettek részt: vitorlás és e-yacht túrára mentünk, melynek során a gyerekek kipróbálhatták a hajók irányítását, majd a Balaton „közepén” csobbanhattak. Természetesen a napi program része volt a strandolás, ami ugyan tartogatott meglepetéseket és kisebb baleseteket, de mindez nem vette el senki kedvét a pancsolástól. A szállás biztosított számunkra két „krokodilt” is, melyek segítségével a kajakozás alapjait is megismerhettük. Kreatív feladatokat is kaptak a gyerekek, többek között egy csapatos akadálypálya-készítést kincskereséssel, valamint egy tábori élményeket bemutató festéssel, rajzolással. Szintén nagy sikere volt a „Ki tudja megépíteni a legmagasabb tornyot?” játéknak, melyben tésztából, fogpiszkálóból és gyurmából kellett minél magasabb építményeket varázsolni. A győztes csapat tagjai: Bogdán Amanda (7.B), Kovács Amina (8.A), Ancsa Viktor és Bogdán Ferenc (8.B). Játékos feladatokban sem volt hiány, és biztosítottunk szabadprogramot is a gyerekeknek. Az egyik legsikeresebb program a Balatonboglári Bobpálya és a Gömbkilátó meglátogatása volt, ami a szülők anyagi hozzájárulásával valósulhatott meg. A bátrabbak éjszakai fürdőzést is bevállaltak. Nem maradhatott el a reggeli szobaszemle, melynek győztese a 7.C-s lányok különítménye lett (Birkás Vanda, Tompa Laura, Novák Niki, Kácsor Kitti, Máhl Dorina), akik nem csak a saját szobáikat tartották rendben, hanem az épület közös részeit, valamint az ebédlőben is rendszeresen segítettek az ott dolgozóknak. Utolsó este a gyerekek értékelték egymást és a tábort. Megválasztották a legviccesebb, a legjobb étkű, a legkedvesebb, a leglustibb, a legaktívabb, a legsegítőkészebb és a legrendszeretőbb táborlakót, akiket a szülők hozzájárulásából díjakkal jutalmaztunk. A gyerekek anonim véleménye alapján pedig büszkén mondhatjuk, hogy a gyerekek többsége nagyon jól érezte magát ebben a pár napban, és már többen már a jövő évi táborozási lehetőségekről érdeklődnek. Köszönjük nekik a kedves és hálás köszönő szavakat, igazán jól esett nekünk, szervezőknek!

Nagy Gabriella, Pillár Balázs