Képes Bibliák érkeztek az iskolai könyvtárba

Szép és igen értékes könyvekkel gazdagodott az iskolai könyvtárunk, itt a Petőfi Sándor Általános Iskolában.

Hála és köszönet ezért a PALÁNTA SORSFORDÍTÓ ALAPÍTVÁNY-nak, akik 2020. év végén meghirdettek egy nagyszerű pályázatot, melynek fő célja a Biblia népszerűsítésén túl, a gyermekek megismertetése a keresztény kultúra és vallás alapművével, a Könyvek könyvével.

Hitoktatóként magam is fontosnak tartom a Biblia népszerűsítését, megismertetését tanulóink szélesebb körében is.

Ennélfogva nagyszerű hiánypótlás történt a megnyert pályázattal, hiszen a megkapott könyveket (szám szerint 25 db alsós és 25 db felsős Képes Bibliát) kiválóan lehet használni az irodalom és történelem órán, az órai anyaghoz kapcsolódó kiegészítő olvasmányként is. A pályázat fő célja is ez volt és nagy örömömre a siker sem maradt el. Bemutatóként álljon itt egy-egy kép a megérkezett szép kivitelű könyvekből.

Hasznos és maradandó tanulmányozást kívánok minden kedves „Petőfis” olvasónak a Biblia világában.

Lejegyezte: Onosai Tibor (nevelőtanár és hitoktató)

kepesbiblia