XXIV. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny

Iskolánkban március elején rendeztük meg az országos helyesírási verseny első, iskolai fordulóját. A vetélkedő az többi idei programhoz hasonlóan online került megrendezésre. Az 5. osztályosok kategóriájában Andonov Juliana nyerte meg az iskolai fordulót, a 7. osztályosok kategóriájában pedig Hegyes Márk állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Teljesítményükkel mindketten a középdöntőbe jutottak. A tanulókban közös, hogy szabadidejükben versenyszerűen sportolnak és rendszeresen meccsekre járnak. Juliana röplabdázik, Márk focizik. Mert a sportolók igenis okosak, és igenis szorgalmas, jó tanulók!

simonyi helyes

Az idei versenyben 2400 hazai, erdélyi, felvidéki, kárpátaljai és vajdasági diák vesz részt. Köszönjük szépen a részvételt Badi Léna, Németh Kira, Szilágyi Dorottya, Terenyei Alexandra, Zelei Laura, Varga Zsolt tanulóknak is. Méltán képviselték iskolánkat ők is. Biztosak vagyunk abban, hogy hamarosan várja még őket is valahol egy dobogó.

Felkészítő pedagógus: Batta Kinga, Deres László