Lázár Ervin Program  2. osztályosoknak

Iskolánk 2. évfolyama a Lázár Ervin Program keretében ingyenesen látogatott el a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínházba. Március 4-én, szerda délelőtt a "Palotai lakoma" című műsornak adott otthont a színház.

lazar ervindzsoni

Ez az előadás Mátyás király reneszánsz udvarába engedett bepillantást. Az udvari élet különböző mozzanatait mutatta be a hoppmester irányításával. A sorok között ülő gyermekekből választotta ki Mátyás királyt és Beatrix királynét az udvarmester a program elején. A két szerencsés tanuló a színpadon felállított trónuson nézhette végig az előadást. Ők adtak engedélyt a változatos udvari programok lebonyolítására is.

Korhű ruhákba öltözött zenészek, reneszánsz muzsikával és tánccal gyönyörködtették a közönséget.

Gyermekeinknek legjobban a bajvívók párviadala tetszett, mert igazi -néha szikrákat szóró- kardokkal folyt a küzdelem. Minden osztály tele élménnyel és egy a Studio Arts Harmony társulatától ajándékba kapott CD-vel tért vissza iskolájába.

Köszönjük a lehetőséget!

1. 2. b osztály tanítói és tanulói