Megyei sakk csapat diákolimpia

Az idei tanévben, Székesfehérváron rendezték a megyei sakk csapat diákolimpiát. Iskolánk két csoportban is indított csapatokat.

Az alsós lányoknál 4 játékos alkotta a csapatot, közülük 3-3 játszott egyes fordulókban. A Petőfis lányok minden riválisuk ellen nyerve, biztosan lettek bajnokok, és jutottak ki az országos döntőbe. A csapat tagjai:

Majoráni Gréta 3.a; Schreiber Natália 3.b; Rell Szófia 3.a; Kovács Emma 3.a.

A felsős fiúknál 4 fő alkotta a mérkőzéseken a csapatot. Náluk 5 fős keretből lehetett a játékosokat kiválasztani, és a csapatokban lányok is szerepelhettek.

Rácalmási, Székesfehérvári, Váli, Móri, Velencei iskolák csapatai ellen kellett felvenniük tanulóinknak a versenyt. Nagy csatákban, végig kiélezett küzdelemben a 2. helyezettel holtversenyben a 3. helyet sikerült megszereznie a csapatnak. A csapat tagjai voltak: Horváth Gréta 5.b; Majoráni Marcell 5.a; Jilg András 7.b; Laskovics Zsolt 7.b; Borbély Áron 4.a.

Minden résztvevőnek gratulálunk, és az alsós lányoknak sok sikert kívánunk az országos döntőben!

oklevelek koll

További fotók ITT találhatók!

Székesfehérvár, 2020. február 22.