A kézmosás világnapja

Az októberi világnapok közül a kézmosás napjára fordítottunk kiemelt figyelmet az idén. Az először 2008-ban, nemzetközi szervezetek – köztük az UNICEF – kezdeményezésére megrendezett világnap célja, hogy ösztönözze a higiéniai szabályok betartását, a szappannal történő kézmosás kedvező hatásait a betegségek megelőzésében.

kezmos h

A képre kattintva juthat el a fotóalbumba!

Egy 500 fős közösségben különösen fontos a tanulók figyelmét rendszeresen felhívni erre az óvintézkedésre. Különböző életkorú csoportjainkkal időközönként újra és újra felelevenítjük a kézmosás célját, helyes technikáját és azt, hogy mely tevékenységek előtt, után szükséges a szappannal történő kézmosás. Ma a 7. évfolyamunk kapott emlékeztető oktatást. Felhívtuk a tanulók figyelmét arra is, hogy ne pazarolják a vizet, a tevékenység befejeztével ne felejtsék el elzárni maguk után a vízcsapot.