Egyéni Sakk Diákolimpiai sikerek

Nagyszerű sikereket értek el a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános iskola tanulói a Megyei Egyéni Sakk Diákolimpián.  Két külön kategóriában (élő pontszámmal rendelkező, és nem rendelkező),ezen belül  6 korcsoportban közel 100 fő részvételével került megrendezésre az idei megyei döntő Dunaújvárosban. 10 település 23 iskolájából érkeztek a megmérettetésre a gyerekek.

A bajnoki címen kívül  azországos döntőbe jutás volt a tét. Ezt végül hárman érték el a Petőfiből.  Az élő nélkülieknél Szoboszlai Csongor (I-es kcs), Ludik Ágnes ( III-as kcs), és az élősöknél Kratzmajer Ákos(II-es  kcs)  lett  a  bajnok.  Ők  mindannyian  mehetnek  az  országos  döntőre.  További eredmények:  Csóka Nikolett (I-es kcs)  3.  hely,  Fejes  Réka (I-es kcs)  4.  hely,  és  LőkösViktória (II-es kcs) 5. hely. Ők mindhárman az élő nélkülieknél indultak. Az  iskolában  kezd  beérni  a  sakkoktatás,és  ez  már  eredményekben  is  egyre  jobban megmutatkozik. Az iskolák megyei rangsorában a holtversenyes első helyen zárt a Petőfi.  Agyerekek felkészülését Némethné Bátai Ibolya, és Klimkó Csaba segítette.