Játékos verseny a magyar nyelvvel

Tankerületi versenyre került sor a dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskolában 2014. február 12-én, szerdán. A Vidám anyanyelvi versenyként elnevezett vetélkedésen kilenc iskola csapata vett részt, amelyen a dunaújvárosi iskolák mellett a mezőfalvi és a nagyvenyimi iskola csapata is részt vett. KÉPEK ITT

A nagy hagyományokra visszatekintő verseny főszervezője: Dunai Zsoltné elmondta, hogy nem csupán tanulmányi szempontok vezérelték a feladatok összeállításánál, hanem a játékosság, a tréfa is fontosnak bizonyult.
Ennek megfelelően végig kiváló hangulatban telt a verseny, amelyen az iskolánként két-két háromfős, negyedik osztályos csapatok közel százhúsz percen keresztül koncentráltan dolgoztak és játszottak a szavakkal, kifejezésekkel, közmondásokkal és nyelvünk ékességeivel.
Rideg István igazgató úr a végeredmény kihirdetésekor ki is emelte, hogy mindegyik csapat rendkívüli tájékozottságról és leleményességről tett bizonyságot, amely örömteli a jövő tekintetében.
A remek hangulatú megmérettetést végül a Dózsa iskola: Németh Nárcisz, Szaniszló Alexandra, Tóth Boróka triója nyerte meg 84,5 ponttal (felkészítőjük: Bebesi Csaba volt), egyetlen egységgel megelőzve a 83,5 pontot gyűjtő Arany iskola csapatát. A harmadik helyen a móriczosok végeztek 82 ponttal.
A búcsú pedig idén sem lehetett más, minthogy találkozunk jövőre újra ugyanitt…