A tisztaság fél egészség!

tisztaság

Ezt a régi közmondást nem véletlenül emlegették oly sokat. Nagy igazságot rejt magában, amit iskolánk alsó tagozatos diákjai is átéreztek mikor a múlt héten szorgalmas kis kezeikkel nekiláttak, hogy szűkebb környezetüket – osztálytermeiket - tisztává varázsolják. Ez több szempontból is fontos volt. A rend és a higiénia szükségletének kialakításán túl megtanulták a különféle takarítási technikákat természetes tisztító szerekkel, így védve környezetüket. Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy nem érezték kényszernek a feladatot, inkább a versenyszellem hatotta át a legkisebbeket: kinek tisztább a padja, kinek nagyobb a rend a dobozában. Bízunk benne, hogy ezt az öko-szellemiséget otthon is folytatni fogják!

A takarításról készült képeket ITT tekinthetik meg!