Megszületőben a magaságyások

Iskolánk ÖKO Iskolaként folytatja tovább tevékenységét a következő 3tanévben. Ennek egy elemeként vállalta, hogy udvarán magaságyásokat alakít ki.

A megfelelő anyagi forrást egyrészről Gálosfai Tímea intézményvezető-helyettes asszony által benyújtott TESCO „Ön választ, mi segítünk!” nyertes pályázata biztosítja. A kapott 400 000,- Ft-ból elkészült már a kerékpártároló és a tervezett 10 kis veteményes sziget is mutatja magát.

Másrészről ügyünk mellé állt más külsős cég is. A Rozifa Fafeldolgozó és Kereskedelmi Kft-t Piliscsabáról Meskálné Jónás Ildikó segítségével találtuk meg. Tőlük kaptuk ajándékba a raklapmagasítókat, melyekből a magaságyások készülnek.

A többi már a mi feladatunk. Gölöncsér Gábor, iskolánk karbantartója végzi a fakeretek kialakítását, tanítványaink pedig erejüket nem kímélve töltik meg földdel, mulccsal, levelekkel, hogy még a hidegek beköszönte előtt elkészüljenek a magaságyások és belekerüljenek azok a növények, melyek udvarunk díszei lesznek.

magasagy h

A munkálatokról képek ITT láthatók.