Az ÖKO-programok keretén belül felső tagozatos tanulóink egy rövid videófilmet tekintettek meg a tudatos vásárlás 12 fontos pontjáról Novák Péter tolmácsolásában:

A képre kattintva elindul a video.
Ezután az osztályok párokban vagy kisebb csoportokban plakátokat készítettek. Galériánkba feltöltöttük az osztályok 2-3 legszebbnek ítélt munkáit. Összesen több, mint hatvan plakát készült. Az osztályok a plakátokkal saját tantermeiket díszíthetik, valamint az osztályok közötti versenyben is jár a pont a gyerekeknek.

A palkátok a kollázsra kattintva tekinthetők meg.
Köszönjük munkáitokat és bízunk benne, hogy meg is fogadjátok a videóban említett praktikákat!
A feladatot Juhász Veronika, Koppányiné Sági Mónika, Árvai Gyöngyi és Pillár Balázs szervezte.
ÖKO programsorozatunk részeként foglalkoztunk a tudatos vásárlás témakörével.
A Ne Vásárolj Semmit! Napot Magyarországon november utolsó péntekén tartjuk. Ennek oka egyrészt a nemzetközi akciónaphoz való csatlakozás, másrészt viszont a magyar vásárlási statisztikák is azt mutatják, a legtöbbet péntekenként vásárlunk. November végén ráadásul már nálunk is javában zajlik a nagy karácsonyi reklámhadjárat, mintha karácsonyra más módon nem is lehetne készülni, csak vásárlással. Különösebb dolgot nem is kell tenni ezen a napon: egyszerűen ne vásárolj!
Beszélgettünk, játszottunk és közben tudatos vásárlókká lettünk!

A program képes beszámolója a fotóra kattintva tekinthatő meg.
November 4-én (szerdán) délelőtt az MMK Népmese Pontján részt vettünk egy, a méhecskékről szóló élménydús foglalkozáson. Csibri Istvánné (Erika néni) vezetésével a gyerekek számára sok új és érdekes információt tudhattunk meg e szorgos állatkák mindennapjairól, szokásaikról.
Megbeszéltük a darázs és a méh közötti fontos különbségeket is. A darazsak pl. nem gyűjtenek mézet, de segítenek a beporzásban. Nagyon meglepődtünk, amikor megtudtuk, hogy az élelmiszereink többségét a méhek porozzák be (pl. a gyümölcsöket). Ezért is nagyon kell vigyáznunk a méhecskékre! Naponta 4 millió virágra szállnak rá, és akár 5 kilométert is el tudnak repülni. Elcsodálkoztunk azon is, hogy felismerik az arcokat és a színeket.
Több tanulságos rajzfilmet is láttunk, a méhek életéről, a méhcsalád felépítéséről, valamint a méz előállításának folyamatáról és eljátszottuk azt is, hogyan tartják melegen a méhkirálynőt télen a kaptár lakói.

A programról további képek a fotóra kattintva tekinthetők meg.
Köszönjük szépen Erika néninek a színes, tanulságos meséket és az egész élménygazdag foglalkozást. Mindenki számára szívesen ajánljuk ezt a rendhagyó környezetismeret órát.
Ígérjük, hogy vigyázunk mi is a szorgalmas kis mézgyűjtőkre!
3. b osztály tanulói és tanítói