Vidám anyanyelvi vetélkedő

Megjelent: 2018. február 11. vasárnap Írta: Petőfi iskola

Idén is nagy sikerrel rendeztük meg iskolánkban a már hagyományos Vidám anyanyelvi vetélkedőt, melyen negyedik osztályos gyerekek vehettek részt, három fős csapatokkal. Az előző évekhez hasonlóan most is februárban került sor a verseny lebonyolítására. 2018. február 8-án délutánra hét iskola fogadta el meghívásunkat. A városi iskolák mellett a tankerület minden szegletéből jöttek hozzánk a kisiskolások. Rideg István intézményvezető úr köszöntője után írásbeli és szóbeli feladatokban mérték össze tudásukat a csapatok. Szó -és betűrejtvények, összekeveredett szólások, eszperente nyelv, helyesírási totó valamint nyelvújítás korabeli szavak is szerepeltek a megmérettetésen. A verseny végén Gálosfai Tímea intézményvezető-helyettes asszony adta át a csapatoknak az okleveleket és az emléklapokat. KÉPEK ITT


Iskolánk csapata: Somogyi Vivien 4.B, Frohmann Dóra 4.A, Tompa Laura 4.C

Helyezések:
I. helyezett: Gárdonyi Géza  Általános Iskola csapata
II. helyezett: Móricz Zsigmond Általános Iskola csapata
III. helyezett: Baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola csapata
Gratulálunk a helyezetteknek és az összes résztvevőnek!

A Gárdonyi győztes csapata (Papp Eszter, Theisz Zoé és Pillár Bence)

 

Találatok: 281

Megosztom:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter