Elindult a játék!

Dédelgetett álmunk végre valóra vált! A szülők, és sok jószándékú, tenni akaró ember segítsége kellett ahhoz, hogy iskolánk olyan nagy fejlesztést tudott eszközölni, amire talán még nem is volt példa az iskola történetében. Tény, hogy a petőfisek mindig össze tudnak fogni, ha az ügy nemes! Olvassák el az álom megvalósulásának történetét. KÉPEK ITT

Már legalább tíz éve annak, hogy a Petőfi iskola dolgozói egy játszóteret álmodtak meg az iskola udvarára. Már akkor félretett a Diákönkormányzat erre a célra egy kisebb összeget a papírgyűjtésekből és egyéb bevételi forrásokból. Ám sajnos eléggé elszomorodtunk, amikor megláttuk, hogy egy játszótéri mászóka mennyibe is kerül. Ezért egy kicsit talán le is mondtunk erről a tervről.

Az első ásónyom: 2014. november 25. Elindult a játék!

Ám az előző tanévben, 2014. márciusában jött az ötlet, hogy a sajnálatos módon megszűnt Szórád Márton Általános Iskola udvarán szomorúan áll egy mászóka, kitéve az időjárás és a kihasználatlanság viszontagságainak. A Diákönkormányzat lecsapott az ötletre, és kezébe fogta az ügyet! Iskolánk igazgatója, Rideg István ezután megtette a szükséges lépéseket, hogy ez a hintás elem átkerülhessen a Petőfi udvarára. Ugyan nem volt könnyű, és malmok néha lassan őröltek, de Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata rendelkezésünkre bocsátotta a mászókát.

A kiszemelt mászóka, itt még a Szórád iskolában: 2014. november 25. Elindult a játék!

Persze rögtön jöttek a gondolatok, hogy mi mással lehetne még az iskolát feldobni, a gyerekek szórakozását biztosítani. Az egésznapos iskola, a rengeteg napközis természetesen igényli a szórakozást, a szabadidő aktív eltöltését. Így fogalmazódott meg bennünk, hogy a játszóteret egészítsük ki az újrahasznosítás jegyében használt gumiabroncsokkal, egy kis akadálypályát képezve. A felsősöknek egy szünetekben és nap végén is használható tartós, komoly csocsóasztalt terveztünk, valamint mindkét tagozatnak petanque-készleteket. Mivel iskolánk már a sakk oktatásáról is híres, így egy szabadtéri sakk-készletet is terveinkbe vettünk.

A felsősök csocsóasztala: 2014. november 25. Elindult a játék!

Épül a gumiabroncs-játszótér: 2014. november 25. Elindult a játék!

A gumiabroncs-játszótér első fázisa: 2014. november 25. Elindult a játék!

A tervek megvalósulásához természetesen anyagi segítségre volt szükség, amit a szülők biztosítottak számunkra. Még tavasszal tartottunk egy rendkívüli, csak erre a célra szervezett papírgyűjtést, valamint egy osztályképvásárt. Olyan szép bevétel gyűlt össze, hogy a befolyt összeg még azt is lehetővé tette, hogy az átköltöztetett és felújított mászóka mellé egy teljesen új, csúszdás elemet is tudtunk vásárolni.

A legelső forintokat ők adták bele a papírgyűjtésbe: 2014. november 25. Elindult a játék!

A sakk-készletet Dr. Nagy Péterné Hauszner Karin tervezte meg, majd Mátrai János, egyik kis tanulónk édesapja vágta ki és szerelte össze. A végső simításokat, azaz a bábúk lefestését volt diákjaink végezték el a kötelező középiskolai közösségi szolgálat keretein belül. A pályát a felső udvarra Pillár Balázs festette fel. A gumiabroncs-játszótér alapjait is a Rudas iskola tanulói ásták ki. A gumiabroncsok egy részét a Szülői Szervezet szállította iskolánkba.

Itt még csak faanyag: 2014. november 25. Elindult a játék!

Itt már sakkfigura: 2014. november 25. Elindult a játék!

Készül a sakkpálya: 2014. november 25. Elindult a játék!

Ez is kész!: 2014. november 25. Elindult a játék!

A mászóka átköltöztetésében Gál Roland önkormányzati képviselő segédkezett. A mászóka biztonságossá tétele hatalmas munka volt, amit szeretnénk megköszönni a földmunkát elvégző DVG Zrt-nek, azon belül is elsősorban Mádai Balázs elnök-vezérigazgatónak, aki valaha szintén a Petőfi iskola padjait koptatta, valamint Iván László szolgáltatási koordinátornak, aki a munkálatokat irányította. A munkálatokban közfoglalkoztatottak segítettek. Szintén hatalmas köszönet jár a Gari Trans Kft-nek, akik a föld és a homok szállítását biztosították, nem kevés munkával. A mászókák alatti homokra extra kedvezményt adott iskolánknak a Kavics-Ker Kft.

Helyére kerülnek a mászókák: 2014. november 25. Elindult a játék!

Készül az árok: 2014. november 25. Elindult a játék!

Érkezik a homok: 2014. november 25. Elindult a játék!

A homok megvásárlását és a mászóka költöztetését és felújítását a Petőfis Tanítványainkért Alapítvány finanszírozta. Minden más költséget a Diákönkormányzat, azaz a SZÜLŐK álltak!

Az ünnepélyes avatót 2014. november 24-én tartottuk, amikor is a gyerekek végre birtokba vehették a mászókákat! Szeretnénk megköszönni mindenkinek a türelmét, és azt is büszkén kijelenthetjük, hogy ha csak a gyerekeken, a szülőkön és segítőinken múlt volna, akkor ezek a fejlesztések két hét alatt elkészültek volna, akkor volt mindenki lelkesedése! GRATULÁLUNK, PETŐFISEK!

Nincs már más hátra, adjuk át magunkat a játéknak, persze egymásra és az eszközökre vigyázva!

Végre a gyerekeké!: 2014. november 25. Elindult a játék!

Teltház!: 2014. november 25. Elindult a játék!

Mindenkinek jár a köszönet: 2014. november 25. Elindult a játék!

Származási hely: 2014. november 25. Elindult a játék!

Jó szórakozást!: 2014. november 25. Elindult a játék!

Ilyen volt...: 2014. november 25. Elindult a játék!

Ilyen lett!: 2014. november 25. Elindult a játék!