Ifjúsági hangversenybérlet - Fehérlófia

A Fehérlófia zenejátékot tekintették meg iskolánk felsős tanulói február 25-én, hétfőn a Bartók Kamaraszínházban. Az egyórás előadáson 55 petőfis diák vett részt. A modern hangzású darab Dobszay-Meskó Ilona kortárs zeneszerző és Tarr Ferenc szövegíró alkotása, akik a Fehérlófia archaikus magyar népmesét dolgozták fel képi megjelenítéssel és klasszikus zenével ötvözve.

A narrátor a mű elején egyenként bemutatta a zenészeket és a hangszereket. Egyebek mellett megszólalt a hegedű, a trombita, a kürt, a zongora, a dob és a harangjáték is. A gyerekek ügyesen kitalálták a klasszikus hangszerek neveit, majd érdeklődve figyelték az izgalmas előadást. A zenés mesejátékot a lelkes közönség nemcsak hallhatta, de láthatta is, mivel a történet epizódjait vászonra vetítették.

Fehérlófia, Fanyűvő, Vasgyúró, Kőmorzsoló és a Hétszűnyű Kapanyányi Monyók története példával szolgál a fiatalság számára, miszerint az élet próbáit ki kell állni, és érdemes küzdeni a céljainkért. Másfelől, a klasszikus zenét is közelebb hozza a gyermekekhez. Többen azt mondták, hogy a sokféle hangszer tetszett nekik a legjobban. Volt olyan ötödikes, aki nem ismerte még a mesét, így rá az újdonság erejével hatott.