Petőfisek Sakkverseny

Az idei tanévben is megrendezésre került iskolánkban, a már hagyományos, Petőfisek sakkversenye.

Nagy érdeklődés, szuper hangulat és lelkes kisdiákok mellett sok szülő segítségével zajlott le a megmérettetés, ahol Némethné Bátai Ibolya, Klimkó Csaba mellett Fábiánné Rajcsányi Magdolna kezében volt a fő szervezés.

A verseny kezdete előtt Rideg István, intézményünk vezetője köszöntötte a résztvevő gyerekeket, és a kísérő szülőket.

Évről évre egyre több, idén már 45 gyermek, zömében alsós tanuló választotta péntek délutáni elfoglaltságnak a sakkversenyt. A versenyzéssel még csak ismerkedők számára a rutinszerzés, a módszeres gondolkodás gyakorlása, a verseny izgalmainak feldolgozása volt a cél. A már rutinosabb társaik a bajnoki címekért, érmekért, oklevelekért és nem utolsó sorban a díjazottaknak járó finom csokikért küzdöttek.