Táborozás a legkisebbekkel

Az 1-2. osztályos apróságok közül 26-an tematikus tábori programon vehettek rész június 18-22. között 8-16 óráig.
Az EFOP-os pályázat keretében megvalósuló program történelmi utazás keretében tette lehetővé a gyerekeknek, hogy elmélyedjenek a közlekedés, KRESZ, sport, egészségre nevelés témakörében. KÉPEK ITT

Az első napon az Őskorban kalandoztunk. Az ismerkedő és közösségkovácsoló játékokat követően egy rövid kis tájékoztatóban néztük meg a korra jellemzőket és csapatmunkában lepedőre festéssel készítettünk barlangrajzokat. A délután folyamán egy kirándulás keretében vadásztunk, gyűjtögettünk és halásztunk a környék nyújtotta lehetőségek kiaknázásával és az egészséges-ehető növények megismerésével.
A második nap már az Ókor világát tárta a diákok elé. Bevezetésként „Furi Olimpia” keretében építettünk piramist akadályokon ár, vittük és mumifikáltuk a fáraót, gyakoroltuk a vízhordást és átéltük a rabszolgák nehéz és fáradságos életét. Délután pedig az Intercisa Múzeum ókori kiállítását tekintettük meg és magunk is készítettünk edényeket a termények tárolására.
A harmadik és negyedik napokon a Középkor igen gazdag virágzását elevenítettük fel. Ügyességi játékok segítségével, mint a Tell Vilmos almája, Toldi malomköve, vagy a Szív lovag almája, megválasztottuk a Várúrnőt és a Vár Urát, melyre ünnepélyes felvonulás és tánc kíséretében, gyönyörű jelmezekben tettük fel a koronát. Lovagi játékokra is sor került, ahol a gyerekek íjászkodhattak, birkóztak, dárdát hajítottak és a szakácsművészet rejtelmeivel is megismerkedhettek. Sor került a Vikingek világának rövid megismerésére is, melynek a legmegfelelőbb keretet az élményfürdő biztosította.
A hét utolsó napján jutottunk el az Újkor vívmányaihoz. A Manó kaland játszóházba utazva tanultuk a busszal való utazás szabályait, a helyszínen pedig lehetőségünk volt a különféle közlekedési eszközök kipróbálásán túl testi egészségünk edzésére is, majd délután a közlekedés további rejtelmeibe is elmélyedtünk játékos formában.
A hét folyamán mozgalmas és változatos programokban volt részünk, melyről történelmi lapbookot készítettünk, hogy a legizgalmasabb programok megörökítésre kerüljenek. Mindazokat a vágyakat, melyet a hét elején a tanulók megfogalmaztak, sikerült megvalósítanunk. Élményekkel telve, testben, lélekben és tudásban gazdagodva zártuk a tábort.
A programok lebonyolításáról Gálosfai Tímea, Fábiánné Rajcsányi Magdolna és Varjuné Müller Ágnes gondoskodtak. Segítségükre voltak Szabó Erika, Blau Virág és Varju Noémi, melyet ez úton is nagyon szépen köszön az egész csapat. KÉPEK ITT