"Madarak és fák napja" az alsó tagozaton

Május 10-én ünnepeljük a Madarak és fák napját. A hagyomány már több mint száz éves. Ezen a napon kicsit jobban figyelünk a környezetünkben lévő madarakra, a körülöttünk lévő fákra, bokrokra, növényekre!
Ebből az alkalomból meghívtuk Klép Sándor amatőr fotóst, hogy tartson az alsó tagozatosok számára egy kis vetítéssel egybekötött előadást a város és környékén fellelhető madarakról és emlősökről. Nagyon sok érdekes állatot sikerült lencsevégre kapnia itt a környékünkön és igazán színes történeteket, érdekességeket mesélt róluk, nekünk.
Az alsó tagozatos tanulók gyermeki érdeklődéssel hallgatták a réti sasról, fácánról, kis és nagykócsagról, guvatról, sakálokról, őzekről, szarvasokról, gyíkokról szóló előadást. Előadónk nagy lelkesedéssel mesélt az egyes fotók megszületési körülményeiről is. Minden szavából áradt a természet iránti szeretete és a környezetünkben élő állatok iránt érzett felelőssége.
Reméljük, hogy nem ez volt az utolsó előadása a hajdani Petőfis diáknak.
Szeretettel várjuk vissza! KÉPEK ITT