VIII. Petőfi Kupa

2018.05.12

Idén már nyolcadik alkalommal rendeztük meg a iskolánkban a Bástya Sakkegyesület vezetésével és a Dunaújvárosi Önkormányzat támogatásával a Petőfi Kupát.
Ezúttal 67 általános iskolás gyermek érkezett a versenyre, a mi iskolánkból 29-en. Bajáról, Budapestről, Decsről, Iregszemcséről, Kunszentmiklósról, Szekszárdról, Székesfehérvárról, Tamásiból érkeztek a versenyzők, hogy összemérjék sakktudásukat a kupákért, érmekért, oklevelekért, díjakért. Városunkból a Vasvári, a Móricz és az Arany iskolából neveztek versenyzők. Akiknek most ez a verseny nem sikerült olyan jól, azok is vigasztalódhattak a finomabbnál, finomabb palacsintákkal, amiket a lelkes szülői csapat készített, a versenyzők, és a kísérők vendégül látására.

A csoportok győztesei:
1. osztályosok: Baki Bence (Baja), Majoráni Gréta (Dunaújvárosi Petőfi)
2. osztályosok: Buczkó Ábel (Iregszemcse), Komlósdi Eszter (Kunszentmiklós)
3. osztályosok: Papp György Vince (Budapest), Horváth Gréta (Dunaújvárosi Petőfi)
4. osztályosok: Elter Dóra (Dunaújváros), Árgyelán Máté (Kunszentmiklós)
5.-8. osztályosok: Jilg András (Dunaújvárosi Petőfi), Dobrai Dorina (Kunszentmiklós)
Fidés alsósok: Bernáth Etele (Kunszentmiklós)
felsősök: Pásti Áron (Dunaújváros), Pásti Anna (Dunaújváros)

Tizenkét 3 fős csapat nevezett a csapatversenybe. Az egy iskolába járó három gyermek egyéni eredményeit összeadva alakult ki a csapat pontszáma. Ebben a versenyben a mi csapatunk bizonyult a legjobbnak, megelőzve a kunszentmiklósi, és iregszemcsei diákokat.

A Dunaújvárosi Petőfi bajnokcsapat tagjai:
Horváth Gréta 3. b, Majoráni Gréta 1. a, Jilg András 5.b.

Iskolánk helyezettjei:
I. korcsoport:

Majoráni Gréta 1.a 1. hely
Töró-Suga Zóra 1.a 2. hely
Rell Szófia 1.a 3. hely
Pál Marcell 1.a 3. hely

II. korcsoport:

Borbély Áron 2.a 2. hely
Páhi Zsolt Alex 2.b 3. hely
Badi Léna 2.a 3. hely

III. korcsoport:

Horváth Gréta 3.b 1. hely
Szalai Szimonetta 3.a 2. hely

IV. korcsoport: Lakatos Enikő 4.a 3. hely

V. korcsoport: Jilg András 5.b 1. hely

FIDE csoport: Vidák Boglárka 5.a 2. hely

Köszönjük a segítséget a verseny lebonyolításban, szervezésében segítő edzőknek, szülőknek, akik elhozták a gyermekeket a versenyre. Köszönjük a palacsintákat, üdítőket, kávékat a szülőknek!
Találkozzunk 2019-ben a IX. Petőfi Kupán!

KÉPEK ITT