Országos Sakk Diákolimpia

Országos Sakk Egyéni Értékszámos Diákolimpia

Március 28-30 között zajlott Miskolcon az Egyéni Diák Sakkolimpia, ahol több mint 500 diák mérte össze tudását.
Az amatőr L2 korcsoportban, iskolánk tanulója,
Vidák Boglárka jutott ki a megyei fordulóról az országos döntőbe. Bogi 12. helyezett lett a nagy megmérettetésen.

Gratulálunk a szép eredményhez!

KÉPEK ITT

Bronzérem Szombathelyen, az Országos Sakk Csapat Diákolimpián!

Április 6-8 között, az idén is Szombathelyen rendezték meg az Országos Sakk Csapat Diákolimpiát.
Hat korcsoport 137 csapatában összesen 551 diák vett részt az országos döntőn. Nyolc fordulós volt a verseny, szombaton 5, vasárnap délelőtt pedig 3 partit kellett lejátszaniuk a résztvevőknek.
Az alsós lányok mezőnyében, a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola képviselte Fejér megyét.
A csapat tagjai: Vidák Boglárka, Horváth Gréta, Majoráni Gréta. A negyedik csapattagunk Szalai Szimonetta sajnos lebetegedett, így nem volt tartalék játékosunk. Ezért a három kislánynak minden meccsen játszania kellett, nem tudtuk pihentetni őket.
Ebben a korcsoportban 19 megyéből és Budapest öt körzetéből, összesen 27 csapat mérkőzött meg a nagy eseményen.
A lányokkal nagyon készültünk a diákolimpia döntőjére. A siker a folyamatos, rendszeres, sok-sok munka eredménye. Edzések, otthoni szorgalmi feladatok, hétvégenként gyakorló versenyek, melyekre hol közelebb, hol távolabb utaztunk. A jó eredményhez nagyban hozzájárult a kiegyensúlyozott jó közérzet, magabiztosság, elszántság, és az ebben a korban, még nagyon fontos biztonságot nyújtó szülői jelenlét, biztatás, bátorítás, olykor a vigasztalás. Hiszen ha elveszít a gyerkőc egy partit, abból tudni kell felállni, mert rövid időn belül kezdődik a következő forduló, és bizony összetörten, sírdogálva nem lehet partit nyerni.
A nagy tömeg és az ilyenkor szokványos nyüzsgés és izgalom ellenére mindenki igyekezett a maximumot kihozni önmagából. Ezzel is segítve a csapatot a lehető legjobb eredmény elérésében. A fárasztó, küzdelmes csatákban az előkelő 3. helyet sikerült kiharcolniuk a lányoknak.

Óriási teljesítmény volt! Izgalom, feszültség, fáradtság, öröm és bánat könnyei, minden volt…
Gratulálunk lányok!