Megyei Sakk Diákolimpia

Megjelent: 2018. március 05. hétfő Írta: Petőfi iskola

Megyei Sakk Csapat Diákolimpia (KÉPEK ITT)
2018.02.17.

Idén a Megyei Sakk Csapat Diákolimpián a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskolát két csapat képviselte. Az I.-II. korcsoportos (2007-es vagy fiatalabb) lányok, és fiúk között szerepelt 1-1 csapatunk.
A lányok csapatában három, a fiúknál négy játékos játszott 1-1 mérkőzésen. Sérülés, és fáradtság esetére egy tartalék játékos is nevezhető volt.
A lányokra 4 mérkőzés várt. Két 2-1-es, és két 3-0 győzelmet arattak.  Végül magabiztosan, fölényes 4 pontos előnnyel lett bajnok a Vidák Boglárka 5.a, Horváth Gréta 3.b, Szalai Szimonetta 3.a, Majoráni Gréta 1.a, összeállítású csapat, és jutott ki az országos Diákolimpiai döntőbe, melyet április 6-8. között Szombathelyen rendeznek.
A fiúknál sajnos a tartalék játékos nem jött el. Így nekik pihenő nélkül kellett végig játszaniuk a 6 mérkőzést. Tudtuk, hogy nehéz dolguk lesz, hiszen a fiúk mezőnyében több csapatban is szerepeltek már nagy rutinnal rendelkező, versenyszerűen sakkozó játékosok. Az erős mezőnyben végül sikerült két csapatgyőzelmet aratniuk, és végeredményként az 5. helyen zártak.
A csapat tagjai: Jilg András 5.b, Borbély Gergő 3.a, Majoráni Marcell 3.a, Borbély Dániel 3.b.

Nagyon nagyot küzdöttek a gyerekek, gratulálunk az eredményekhez!

 

Megyei Sakk Egyéni Diákolimpia (KÉPEK ITT)
2018.02.03.

Idén Dunaújvárosban a Dózsa György Általános Iskolában rendezte a Fejér Megyei Sakkszövetség az egyéni sakk diákolimpia megyei döntőit. Mintegy 30 iskola képviseletében 130 általános, és középiskolás küzdött meg a bajnoki címekért, és az országos döntőbe jutásért. Iskolánkból 12 tanuló szerepelt a megmérettetésen. Többeknek nagyon szép eredményt sikerült elérni, sokszor nagyon nehéz és küzdelmes partikban a 7-9 fordulós versenyen.
Vidák Boglárka 1. helyezett lett a korcsoportjában, így ő kijutott az országos bajnokságra.
Még dobogós helyezést ért el korcsoportjában Jilg András 2. hely, Horváth Gréta 3. hely.

A résztvevők korcsoportjuk szerint:
Versenyző Lány II. korcsoport: Vidák Boglárka (5.a)  1. hely 
Amatőr Fiú II. korcsoport: Jilg András (5.b) 2. hely
Amatőr Lány II. korcsoport: Horváth Gréta (3.b) 3. hely
Amatőr Lány II. korcsoport: Szalai Szimonetta 3.a
Amatőr Lány I. korcsoport: Majoráni Gréta 1.a 
Amatőr Fiú I. korcsoport:  Borbély Áron 2.a, Juhász Roland 2.a

Amatőr Fiú II. korcsoport:
Borbély Gergő 3.a
Borbély Dániel 3.b
Majoráni Marcell 3.a
Párducz Adrián 3.b
Solymosi Dávid 3.b

Gratulálunk tanulóinknak a részvételhez, és a dobogós eredményekhez!

 

 

Találatok: 543

Megosztom:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter