Testünk, a csoda kiállítás

Megjelent: 2018. február 09. péntek Írta: Petőfi iskola

Testünk a csoda! Ezzel a címmel rendezett a városi Művelődési Központ egy kiállítást januárban. 
Iskolánk január utolsó napján körülbelül 50 diákkal el is látogatott a helyszínre. Egy igazán érdekes és izgalmas kiállítást láthattunk, amely az emberi testet mutatta be. Játékosságban és látványban sem volt hiány! A gyerekeket egy nagy terem várta, tele az emberi szervezet működésével kapcsolatos információkkal és eszközökkel, külön erre az alkalomra készített szerkezetekkel. A tanulók bacilusokat irthattak, megismerkedhettek a fogak helyes tisztításával, az idegrendszer működésével, és szervezetünk védekező rendszerének működésébe is belepillanthattak egy dobójáték segítségével. Kipróbálhatták, hogyan pumpálja a szívünk a vért azt ereinkbe egy külön szerkezet segítségével, amelyet ők irányíthattak. Egy pingponglabda útját megfigyelve láthatták azt is, hogyan jut el az étel a szánkból a gyomrunkig. De megismerkedtek a hormon rendszerrel, a légzőszervrendszer és mozgatószervrendszer működésével is. 
Úgy gondolom, hogy élményekkel és sok tudással gyarapodva tértünk vissza az iskolába.
Köszönjük az igazán színvonalas kiállítást!  KÉPEK ITT

Találatok: 269

Megosztom:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter