Márton nap a napköziben

Megjelent: 2017. november 13. hétfő Írta: Petőfi iskola

Esemény dús hetünk utolsó napján megtartottuk a hagyományőrző programunkat, a Márton napi kézműves foglalkozást.

Felidéztük, ki is volt Szent Márton, kinek az ünnepén szokás libasültet enni és hogyan is kapcsolódik a lúd november 11-éhez.

Különböző népszokásokat elevenítettünk fel.  A kisebbeknél a tanító nénik meg is mutatták, hogyan néz ki ez az állat. Felidéztük, mely mesékben fordul elő, hol találkozhatunk vele. Nagyobbaknál már játékos vetélkedőt játszottunk és rejtvényt is fejtettünk. Voltak olyan negyedikesek, akik még Márton napi versikéket is költöttek!

Minden csoport választott magának egy kreatív játékot is. Volt olyan osztály, aki Márton napi lámpásokat készített, voltak, akik ujj bábot, vagy könyvjelzőt. Bizony a kicsik sem ijedtek meg a feladattól, és hurkapálcára ragasztott vattapamacsokkal díszített lúdbábokat varázsoltak.

Kicsik és nagyok egyaránt élvezték ezt a délutánt! Reméljük, voltak közöttük, akik Szent Márton napján ettek egy libacombot, hiszen, aki Szent Márton napján libát eszik, az a következő évben nem éhezik! KÉPEK ITT

Találatok: 418

Megosztom:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter