Pályáorientációs nap

Megjelent: 2017. november 11. szombat Írta: Petőfi iskola

Iskolánk pályaorientációs programsorozattal segíti 7-8. osztályos tanítványaink pályaválasztását.  Programsorozatunk októberben a DSZC Dunaferr iskolájának tanműhelyében tett látogatással kezdődött. Az őszi szünet után - november 8-án - tanítás nélküli munkanap keretében szerveztük meg iskolánk első, egész munkanapot felölelő Pályaorientációs napját. Hetedik osztályos tanítványaink fele a Hamburger Hungária Kft. Papírmúzeumában tett látogatást, ahol tanítványaink megismerkedhettek a papírmerítés technikájával. Hetedikeseink másik fele „Tájoló nap” elnevezésű programon vett részt, ahol az Iparkamar szakemberei és középiskoláink szakoktatói hat területen – Kézművesség, Turizmus-vendéglátás, Egészségügy, Üzlet-ügyvitel, Műszaki pálya, Kereskedelem – mérték fel tanítványaink egy-egy szakterülethez szükséges készségeit, képességeit. Nyolcadikosaink a Hankook Tire Magyarország Kft. és a MOMERT Zrt. üzemeiben tettek látogatást, majd nyílt osztályfőnöki óra keretében kaptak általános középiskolai felvételi tájékoztatást. Végzős diákjaink számára a nap fénypontja volt egy rendhagyó technika óra, ahol a DSZC Hild iskolájának növendékeivel közösen próbálhatták ki a faipar alapjait. Tanítványaink lelkesen kalapálták, szegelték össze saját madáretetőiket és mécsestartóikat. Mozgalmas pályaorientációs napunk az esti órákban szülői értekezlettel ért véget, ahol valamennyi dunaújvárosi középiskola képviselője megjelent és röviden bemutatta saját iskoláját. Hálás köszönet támogatóinknak: Dunaújvárosi és Kereskedelmi Iparkamara, Fejér Megyei Kormányhivatal, Dunaújvárosi Szakképzési Centrum. KÉPEK ITT

 

A D+TV tudósítása (videó)

Találatok: 547

Megosztom:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter