Tökfesztiválon jártunk

Megjelent: 2017. szeptember 18. hétfő Írta: Petőfi iskola

Pénteken a 4.c osztály Dia nénivel és Viki nénivel kilátogatott a Rácalmási Tökfesztiválra.
Már a város bejáratánál egy hatalmas szalma- Frédi köszöntötte a látogatókat. A legtöbb ház portáját vicces tökkompozíciókkal díszítették fel erre a hétvégére. A fesztivál területén rengeteg volt a látnivaló és számtalan foglalkozáson vehettek részt tanulóink. Mókás ábrázatú tököt faragtak, melyből a segítők töklámpást varázsoltak. Könyvjelzőket, álarcokat készítettek a gyerekek. A legjobban talán mégis a régi mesterségek kipróbálása kötötte le őket. Gyertyát öntöttek, süteményt sütöttek kemencében, agyagból csodás tálakat formáztak. Belekóstolhattak a bőrdíszműves- és ötvös munkába is.
Mindent megcsodáltak és legfőképpen nagyon nagyon jól érezték magukat! KÉPEK ITT

Találatok: 505

Megosztom:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter