Szuper buszban, szuper program!

2017.V.10-én az önkormányzat támogatásával az első és második osztályos tanulóink prevenciós foglalkozáson vehettek részt iskolánkban. Az iskolaudvarra beparkolt autóbuszban mozgásos játék után a gyerekek megismerkedtek függőségek veszélyeivel, az egészségre gyakorolt káros hatásaival.  Az alkohol, a cigaretta és a drog visszautasítására tanultak hasznos mondatot: "Nem, nem, nem, köszönöm nem kérek! "

Ez a program speciális prevenciós nevelési feladatot vállal fel a korai életszakaszban. Fő célkitűzése a kisiskolás korú gyermekek egészségének védelme. Módszerei a Pszichoaktív szerek (a köznyelvben: drogok vagy kábítószerek), alkohol, dohányzás és passzív dohányzás megelőzésére, a káros szenvedély kialakulása ellen irányulnak.
A „SZUPER” BUSZ célja, hogy játékos kereteken belül minél több diák elsajátíthassa a megfelelő egészséges életmódhoz szükséges alapokat. A cél, hogy a gyermekek:
- megtudják különböztetni, hogy milyenek azok a helytelen emberi szokások, amelyektől a szervezetben nagyobb eséllyel alakulhatnak ki betegségek,
 - megtudják, hogy a dohányzás, alkohol, tudatmódosító szerek használatát mellőzve sportolással, hasznos szabadidő eltöltéssel számos súlyos betegséget előzhetnek meg,