Jubileumi napok - Esélyegyenlőségi péntek

Megjelent: 2017. április 07. péntek Írta: Petőfi iskola

Jubileumi programsorozatunk második napján a „Mindannyian Mások Vagyunk” Egyesület képviselői interaktív esélyórákat szerveztek hatodikos tanítványaink számára. Az iskolánk integrált nevelését-oktatását megtámogató érzékenyítő program a fogyatékkal élő fiatalok életébe, mindennapjaiba adott rövid betekintést. Preventív célzattal kiemeltük az egymásra való odafigyelés fontosságát, mely a baleset-megelőzés egyik alapfeltétele. Említésre kerültek a különböző fogyatékosságok kialakulásának okai, a rehabilitáció fogalma, annak folyamata. Az egyesület felhívta figyelmünket a fogyatékkal élők legjelentősebb problémáira, például az akadálymentesítésre; továbbá a sportok és szabadidős elfoglaltságok, kulturális, művészeti tevékenységek fontosságára, hiszen ezek könnyítik meg az integrációt, az ép társakkal való közösségi élet megteremtését. Tanítványaink önként jelentkezhettek, hogy kipróbálják a kerekesszéket, mellyel megpróbáltak küszöbön átmenni, így kiderült, hogy még egy ilyen pici akadály is okozhat nehézséget. Majd kreatív társasjátékokban, valamint az illatok felismerésének fejlesztésében vehettünk részt. Végül kérdéseket tehettek fel a gyerekek, elmondhatták, hogy a látottak, hallottak, milyen hatással voltak rájuk, mit gondolnak másképp, mint az esélyórák elején. KÉPEK ITT

Találatok: 640

Megosztom:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter