Egészség-hét

Régi hagyomány iskolánkban az egészség-hét. Idén is számos programot kínálunk az alsó és felső tagozatnak egyaránt. Idei programjaink a tolerancia jegyében zajlanak, fogadjuk el egymást! Kattints a programokért!

Alsós programok:

Hétfő (október 15.)
Egészséges életmód címmel rajz készítés választott technikával
Osztályonként az osztályfőnök által a legszebb 3 rajz kikerül az aulában.
Nagyszünetben tanár-diák foci (4. évfolyam)

Kedd (október 16.)
Gyümölcs evés vagy gyümölcssaláta elfogyasztása osztályokban

Szerda (október 17.)
Egészség-totó
Osztályonként fénymásolva kaptok egy példányt ,amit az osztályfőnök értékel .Osztályonként a legügyesebb 5 tanuló müzli szeletet kap.
14.00 –tól  ZUMBA –fitness bemutató az udvaron, rossz idő esetén a tornateremben. (felsős szervezés ,alsósok is részt vehetnek )

Csütörtök (október 18.)
SPORT-nap !
Iskola-kör futás
7.45-8.00-ig 4.a, 4.b,1.a (7.30-tól bemehetnek az iskola épületébe !)
8.45-9.00-ig 1.b ,2.b ,3.b (felvezetők: Sárosi Tibor, Szekszárdi István 4.b osztályos tanulók)
9.45-9.55-ig 1.c,2.a (felvezetők: Németh István 4.b ,Zámbó Csaba 4.a osztályos tanulók )
10.40-10.50-ig 3.a ,3.c ,3.d (felvezetők: Gallai Ádám, Csontos Alex 4.a osztályos tanuló )
Jutalom 1 db alma a portánál !
Indulás a hídról megfelelő öltözetben !Osztályfőnökök is csatlakozhatnak !
Rossz idő esetén 5 perces mozgás zenére a folyosón:
-8.45-8.50-ig az iskolaotthonosok a II.emeleten
- 9.45-9.55-ig az 1.c ,3.d, 2.a az I.emeleten
- 10.40-től-10.45-ig a 3.c,4.a ,3.a ,4.b . II.emeleten
(Mivel ezen a napon az 1.a színházba megy, ők pénteken 9.45-9.50-ig tornáznak a II.emeleten .)

Felsős programok:

Hétfő (október 15.)

• A Tolerancia Nap jegyében az 5.A osztály látogatást tesz a Jószolgálati Otthon Ability Parkjában.
  • Egészség TOTÓ kitöltése napközben (leadása 14:00-ig a portán), eredményhirdetés pénteken

Kedd (október 16.)

• A Tolerancia Nap jegyében az 5.C osztály látogatást tesz a Jószolgálati Otthon Ability Parkjában.
  • Udvari szünetben tanár-diák foci (5. évfolyam)
  • 14:00-től osztályonként 3 fő vehet részt lábbal és szájjal festésen, "Mindannyian mások vagyunk" mottóval
  • 14:00 - 17:00 Véradás

Szerda (október 17.)

• 7:30 - 9:45-ig Főzés a kiskonyhában (egészséges ételt), és esztétikus terítés az ebédlőben
  • Udvari szünet: tanár-diák foci (6. évfolyam)
  • A Tolerancia Nap jegyében a 7.C és 8.A osztály látogatást tesz a Jószolgálati Otthon Ability Parkjában.
  • 14:00 Zumba fitness az udvaron, rossz idő esetén a tornateremben

Csütörtök (október 18.)

• Udvari szünet: tanár-diák foci (7. évfolyam)
  • 13:45 Petőfi Olimpia elméleti és gyakorlati verseny. Elméleti versenyben osztályonként 3 fő vetélkedik a Londoni Olimpia eseményeiről, a gyakorlati versenyen osztályonként max. 10 fő ötpróbázik a Petőfi Olimpiai Vándorkupáért. Előzetes feladat: tablókészítés egy választott olimpikonról