Alsós hagyományunk - Luca Nap

A Luca nap eredete igen régre nyúlik vissza. December 13-hoz több népszokás kapcsolódik. Ilyenkor tilos volt fonni, főzni, sütni, mosni, nem volt ajánlatos kölcsönadni sem.
A Luca búza keltetés szintén ehhez a naphoz kötődik. Búzaszemeket kezdtek csíráztatni a kemence közelében, amelyek Karácsony tájára zöldültek ki.
Alsós kisdiákjaink tanítóik segítségével felelevenítették ezt a hagyományt. Magokat ültettek kis poharakba, és az elkövetkezendő hetekben figyelik majd a növények fejlődését. Érdekessége, hogy mindezt az újrahasznosítás jegyében zajlott, hisz műanyag poharakat, palackokat használtak fel erre a célra diákjaink.
Ez a jól sikerült délután tovább színesítette az adventi időszakhoz kapcsolódó játékokat, tevékenységeket.
luca honlap