Megemlékezés a magyar kultúra napjáról

Január 22-én iskolánkban megemlékeztünk a magyar kultúra napjáról, nemzeti imádságunk, a Himnusz kéziratának születésnapjáról.

Óraközi szünetekben iskolánk aulájában kivetített rövid bemutató keretében ismerkedhettek meg az arra járó diákok az emléknap jelentőségével, tartalmával, nemzeti kultúránk egyediségével, össze nem cserélhető arculatával.  A 7. és 8. évfolyamos diákjaink az MMK-ban megtartott rendhagyó magyaróra keretében hallhattak a Himnusz történetéről, láthattak rendkívül színes, zenével és vetítéssel egybekötött előadást Csibri Erika pedagógus jóvoltából, amiért is külön köszönetünket szeretnénk kifejezni neki és a MesePont-nak.

magyarkultura 20200122

A mindennapok sodrásában nagyon jó megállni egy-egy pillanatra ilyen ünnepek kapcsán is, elgondolkodva nemzeti eggyé tartozásunkról és annak alapjairól, melynek egyik gyöngyszeme a Himnusz és ismertetőjegyei kultúránk és történelmünk jeles személyiségei, momentumai, történései.

Így volt ez idén is…

„A múltat tiszteld a jelenben és tartsd meg a jövőnek! ”  - Vörösmarty Mihály

(A megemlékezést megszervezte és lejegyezte: Onosai Tibor)