Márton napi galiba

„Aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik.”- hangzott a 2019-es Márton napi program mottója.

Az alsós évfolyam tanulói részére idén is megrendezésre került a Márton napi galiba. A nap folyamán a kihelyezett libás paraván segítségével a gyerekek egy kis időre még a liba szerepben is kipróbálhatták magukat, vidám hangulatú képeket készültek az osztályokról.

A délután egy közös énekléssel kezdődött az iskola folyosóján. A „100 liba egy sorban” kezdetű dalra, libasorban haladva gágogtak a kis diákok, hogy - a történet szerint- felhívják a figyelmet Mártonra, aki a libák közé bújt el, mert nem szeretett volna püspök lenni.

A hangos gágogás után, minden csoport a termében ismerhette meg a Márton püspökről szóló teljes történetet.

A délután célja az volt, hogy idén senki ne éhezzen, ezért a gyerekek saját készítésű libazsíros, liba formájú kenyeret fogyaszthattak el, melyet zöldségekkel, magokkal díszíthettek.

Miközben készült az uzsonna, az 1. évfolyam diákjai libákat egészíthettek ki kukoricával, libatollal, a további évfolyamok, pedig Márton történetéről készíthettek játékos dobókockát.