Félév diákja : Csoport jelölése a Petőfiből

Tanítványaink kiemelkedő teljesítménye mind a tanulmányi, mind a közösségi munka, mind a sport területén megmutatkozik. Csoportos jelölésüket a sakk területén elért eredményeik indokolják.

felevdiak alsosakk1 3

Horváth Gréta (4.b), Szalai Szimonetta (4.a), Majoráni Gréta (2.a) és Schreiber Natália (2.b) a Szombathelyen megrendezett Országos Sakk Csapat Diákolimpián nyújtott kimagasló teljesítményt.  570 diák/143 csapat nevezett erre a megmérettetésre, s miután a megyei szinten zajló csatákban győztesként debütáltak, indulhattak az országos versenyen, ahol a 27 csapatból az előkelő 4. helyen végeztek. Majoráni Gréta (2.a) testvérével Majoráni Marcellal (4.a) és Borbély Áronnal (3.a) a IX. Petőfi Sakk Kupán is remekelt. Együtt megnyerték az iskolák közötti vándorserleget és egyéni eredményeik is példaértékűek.

felevd also2019

Iskolai munkájukra is bátran lehet támaszkodni. Mindent megtesznek saját tanulmányaik sikeres megvalósításáért, osztályaikban az elsők között vannak. Közösségük bátran számíthat rájuk, mindig kiveszik a részüket az osztály életéből és aktívak az iskolai élet más területein is, amit további versenyeredményeik is igazolnak.

Horváth Gréta

1. 3. éve sakkozik. A Bástya Dunaújvárosi Sakk Sportegyesület igazolt versenyzője. Szorgalmas, naponta több órát foglalkozik sakkal, rendszeresen jár versenyekre, melyeken gyakran érmes helyezést ér el. Kitartó, céltudatos kislány.

• Megyei Egyéni Diákolimpiai bajnok a II. korcsoportban
  • Országos Egyéni Diákolimpia 13. hely
  • Megyei Csapat Diákolimpia: A bajnok alsós lány csapat tagja, összes partiját megnyerte.
  • Országos Csapat Diákolimpia: 4. helyezett csapat tagja
  • Tavalyi Fejér Megyei Gyermekverseny Sorozat II. korcsoportjában (2007-2008 évben születettek között, fiatalként) a 8 verseny összesített eredménye alapján, a 3. helyen zárt.
  • Kecskeméti 4-Évszak nemzetközi gyermek- és felnőtt nyílt egyéni rapid sakkversenyen a II. korcsoportban I. helyezett.
  • Ebben a szezonban játéklehetőséget kapott az egyesület színeiben, a Fejér Megyei I. és II. osztály felnőtt csapatbajnokságban.

Majoráni Gréta

1,5 éve sakkozik egyesületben. Bástya Dunaújvárosi Sakk Sportegyesület igazolt versenyzője.

Tehetséges, napi rendszerességgel foglalkozik sakkal, jár versenyekre, melyeken gyakran érmes helyezést ér el.

Megbízható, szorgalmas kislány, az osztályában sok jó barátja van. Tanulmányi eredményeire is nagyon figyel, jól tanul.

• Megyei Egyéni Diákolimpia I. korcsoport 2. helyezés
  • Országos Csapat Diákolimpia: 4. helyezett csapat tagja
  • IX. Petőfi Kupa 2. osztályosok összetett bajnoka, a fiúkat is megelőzve, 100 százalékos teljesítménnyel.
  • Tavalyi Fejér Megyei Gyermekverseny Sorozat I. korcsoportjában (2009-2010 évben születettek között, fiatalként) a 8 verseny összesített eredménye alapján, a 1. helyezett lett.

Schreiber Natália

1 éve sakkozik egyesületben. Bástya Dunaújvárosi Sakk Sportegyesület tagja.

Szeret sakkozni, tehetséges, szorgalmas, rendszeresen jár az egyesület edzéseire, és már néhány versenyen is részt vett.

Második osztályos tanuló, tanulmányi eredménye szinte kiváló. Szorgalmas, a tanórákon mindig aktív. Társaival segítőkész, barátságos, figyelmes kislány. Nemcsak szellemi sportokkal sikeres, tavaly a vízilabdában próbálta ki magát, ebben a tanévben a kézilabdában jeleskedik.

• Megyei Egyéni Diákolimpia I. korcsoport 6. helyezés
  • Megyei Csapat Diákolimpia: A bajnok alsós lány csapat tagja.
  • Országos Csapat Diákolimpia: 4. helyezett csapat tagja
  • IX. Petőfi Kupa 2. osztályos lányok között 3. helyezést ért el.

Szalai Szimonetta

Az iskolai sakk-szakkör tagja 1- 4. osztályban. Szeret sakkozni, kitartó, szorgalmas, tehetséges sportoló. Fő sportja a vízilabda, ezért egyéni sakkversenyen ritkán tud részt venni. A diákolimpiai csapatversenyeken számíthat rá az iskolai közösség.

Negyedikbe jár, mindvégig példamutató a magatartása és a szorgalma. Tanulmányi eredménye jeles. Minden közösségi munkában, osztályprogramban aktívan részt vesz. Iskolai műsoraink állandó szereplője. Szívesen készíti el a tantárgyakhoz  kapcsolódó szorgalmi feladatokat. A sakk mellett negyedik éve vízilabdázik is.

Eredményei:

• Megyei Csapat Diákolimpia: A bajnok alsós lány csapat tagja.

Majoráni Marcell

Tehetséges, szorgalmas, naponta átlagosan 1-2 órát foglalkozik sakkal, rendszeresen jár versenyekre, melyeken már többször érmes helyezést ér el.

Negyedik osztályba jár, mind a négy évfolyamon példamutató a magatartása és a szorgalma. Segítőkész, udvarias személyiség. Az iskolai és osztályprogramokban aktívan részt vesz. Tanulmányi eredménye jó.

Eredményei:

• Megyei Csapat Diákolimpia: A 4. helyezett alsós fiú csapat tagja.
  • IX. Petőfi Kupa 4. osztályosok bajnoka 100 százalékos teljesítménnyel.

Borbély Áron

1 éve sakkozik egyesületben. Bástya Dunaújvárosi Sakk Sportegyesület igazolt versenyzője.

Áron harmadikba jár, jeles tanuló, nagyon tájékozott a történelemben. Ismereteivel, tájékozottságával gyakran kiemelkedik a többi tanuló közül, ötleteivel nagyban hozzájárul a közösség örömteli együttműködéséhez. Három éve megbízható tagja a vízilabdások csapatának.

• Megyei Csapat Diákolimpia: A 4. helyezett alsós fiú csapat tagja.
  • IX. Petőfi Kupa 3. osztályosok bajnoka.