Történelmi vetélkedő a Petőfi-héten

Az idei tanévben is alkalmuk volt összemérni tudásukat, rátermettségüket és kézügyességüket iskolánk felső tagozatos diákjainak egy játékos történelmi vetélkedő keretében.

Képed beszámolóért, kérem kattintson! >>tovább>>

„Petőfi és kora” volt az elnevezése a - Tassy Zsuzsanna tanárnő által megálmodott -versengésnek, amelynek során először is azt bizonyíthatták a tanulók, hogy alaposan ismerik iskolánk névadójának életét és munkásságát. Egy képzeletbeli útlevelet kellett kitölteniük Petőfi Sándor személyes adataival, majd egy totó következett.

Ezt követően egy nyelvújítási szótár megfejtése volt a feladat. (Ha van kedvetek, játsszatok ti is! Próbáljátok meg megkeresni a közel 200 éves szavak jelentését!)

Végül egy kis kézügyességgel kokárdát, vagy egyéb kreatív március 15-i dekorációt készítettek az ügyes kezű csapattagok.

A jó hangulatú, izgalmas vetélkedő az alábbi eredménnyel zárult:

Az 5. évfolyamon az 5. a és az 5. c osztály megosztott első helyezést ért el.

Második helyezett lett az 5. b csapata.

A 6. évfolyamon az első helyen a 6. a osztály végzett, őket a 6. c követte.

A hetedikesek közül első helyezett a 7. c osztály kiváló csapata lett.

Minden résztvevőnek szívből gratulálunk!